Sorgulamak Nedir?

Sorgulamak, Eleştirel Düşünüp Herşeyi Olduğu Gibi Kabul Etmemektir. Düşüncelerle Dolu Beynimize Vurulan Prangalardan Kurtularak O Şeyin Gerçekliğini Araştırmak “Bu Böyle Değilmiş Peki Gerçeği Ne?” Sorusunu Bizlere Sorduran Sorudur.

Sorgulamanın Bir Çok Tanımı olabilir, ama şuanda bir takım şeyleri kenara atıp sadece merak etmek ve o şey öyle değilmiş, deyip bu farklı bakış açılarını araştırmanın kapılarını açmamızı sağlar bizlere.

sorgulamanın en güzel tarafıda budur. o iletiyi direkt olarak kabul etme, “yakın arkadaşım , sevdiğim , değer verdiğim , insanlara bunu böyle diyorsa doğrudur” gibi şeyleri yoksaymaktır sorgulamak.

Sorgulamanın faydası nedir?

Bilmediğiniz limanlara yelken açmaya benzer sorgulamak, öğrenmeniz gereken gerçekleri öğrenmeniz kullanışlı ve bir okadarda lazımdır.

Bizlere gerçeği öğretirmi, öğretir fakat doğru yol haritasını izlerseniz sizlere gerçeği öğretir. kesin olarak doğru sonucu almak istiyorsanız doğru sonuca kendiniz şahit olmalısınız.

Sorgulamanın güzel kısımlarından birisidir, gerçeği öğrenmek, öğretmek gerçek acıda olsa o gerçektir değişmez veya yalanlanamaz eğer gerçeğe ulaştıysanız sizin için bu bazı durumlarda sevindirici bir haber, bazı durumlarda ise üzücü bir habere dönüşebilir. ne kadar üzücü bir haberde olsa gerçeği bilmek en doğrusudur.