kişisel-blog

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel Blog, genellikle insanların kendilerine ait anılarını, yaşam deneyimlerini, becerilerini sergilediği bir blog türüdür. Fakat günümüzde genellikle bu tür içeriklerin tercih edilmemesi, bu içeriklerin sosyal medya sitelerinde daha fazla tutması nedeniyle insanlar artık kendi adlarındaki alan adlarında artık Kişisel Blog Nedir dediğimizde her hangi bir bildikleri konu üzerinde örneğin yazılım, bilgisayar vb. paylaştıkları makalelerden oluşan bloglarada Kişisel Blog diyoruz.

Kişisel Blog Nasıl Kurulur?

Kişisel blog kurmak için hosting ve alan adına sahip olmanız gerekiyor, internette araştırarak güvenli firmalara ulaşabilirsiniz. Alan adı ve hosting aldıktan sonra içerisinde blog yazılımı kurmanız gerekmekte. Sizlere WordPress yazılımını tavsiye ederiz. Eğer ki hosting ve domaine para vermek istemez basit bir deneyim yaşamak istersenizde ücretsiz blog alternatifi Blogger’i de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adsense Kazanç Nasıl Arttırılır? başlıklı makalemizde Adsense Daha Fazla Kazanma, adsense kazanç arttırma ve Adsense reklamlarından daha fazla nasıl kazanılır hakkında bilgiler verilmektedir.