İKİNCİ HAYAT : 10 YAŞINDAYIM

Hani serçeler ağladığı vakit ölüyorlarmış ya, Hastalığı öğrendikten sonra her gün son bir nefes alıp veriyordum.

Sene 2005 mevsim sonbahar her zaman olduğu gibi akşamdan yarınki iş hazırlıklarına başlamıştım. İlk işim ayakkabılarımı boyamak ve ardından tıraş olmaktı. Aynanın karşısında tıraş olurken boyun bölgemde bir şişlik farkettim ama önemsemedim çünkü ne ağrı vardı ne başka bir şey, aradan yaklaşık 2 hafta geçmiş şişlik geçmemişti annemin ısrarları sonucu gittim doktora ama sırf annem rahat etsin diye. Sağlık ocağı doktoru bir arkadaşım vardı ona göründüm. Lenf bezlerimin iltihaplandığını söyledi, ardından da ilaç yazdı. Yaklaşık bir hafta kadar kullandım ama şişlikte herhangi bir değişme olmadı.

Bu sefer Aksaray Devlet Hastanesine Genel Cerrahi Bölümüne gittim. Doktor muayene yaptı ve tahlil istedi. Sonuç çıkmış sonucu göstermeye gittim doktor ameliyatta dediler, hani sonuç ya kapıdan gösterip giderim diye ameliyathanenin kapısında doktorun çıkmasını bekledim. Çıktı baktı ultrason sonucuna, hemen ne olup bittiğini anlamadan gel içeri dedi ve boynumdan fındık büyüklüğünde bir parça aldı.  – Al bunu Patoloji Laboratuvarına götür dedi. Parçayı verdim 15 gün içerisinde sonucunun çıkacağını söyledi. Ben yine her zamanki işime çalıştığım belediyeye döndüm. Aradan 10 gün filan geçti öğleden sonra bir telefon çaldı işlerim de o kadar sıkı ki arşiv dosyalarını açmışım hepsi önümde tek tek inceliyorum. Arayan Patoloji Laboratuvarından görevli bir bayan sonucumun çıktığını ve acil olarak gelmemi söyledi. İçime bir kurt düştü bende bir moral bozukluğu, stres, karın kaslarımda gerilmeler, kalbimde acı, bir sancı ve buz gibi terleme ile hastaneye yetiştim. Görevli bayan bana Hodking Lenfomaya benzediğini tam teşhis için iyi donanımlı bir laboratuvarda tahlil yapılması gerektiğini söyleyerek parçayı bir kutu içinde bana teslim etti. Tabi bende bir rahatlama başladı ne olduğunu bilmiyorum ya hani lenfomaymış kötü bir şey değilmiş diye. Tahlil sonuçlarını yine pratisyen bir başka doktor arkadaşım var ona gösterdim o da sende tümör var tedavi olman lazım Ankara’ya git dedi. Kanser demedi kimse bilmiyordum ki tümör kanser demekmiş.

Devamını Oku →

Bir önceki yazımız olan Discord Kayıt Sistemi başlıklı makalemizde botları, discord bot ve dsicord bot hakkında bilgiler verilmektedir.